Виховна година на тему:
«Твоє
здоров'я в твоїх руках»
Мета: виховувати в учнів потребу в здоровому способі життя,відповідальність
за своє здоров'я, показати шляхи підтримки і зміцненняздоров'я, вчити дітей
способам підвищення працездатності.
Виховувати непримиренне ставлення до шкідливих звичок, пропаганда здорового
способу життя.
Обладнання: слайди « Притча про метелика», демонстраційний матеріал «Екологічні проблеми», емблеми команд, кулі, картки
Хід заходу
На початку уроку учні поділяються на три групи.
І. Представлення команд
( Команди по черзі кажуть назви та девізи)
«Вітамінки»
« Вітаміни поглинає,
І здоров'ю допомагайте».
« Чистюлі»
« Ми чистюлі краще всіх,
Сьогодні до нас прийде успіх»
"Здоров'я”
«Вітамінки»
« Вітаміни поглинає,
І здоров'ю допомагайте».
« Чистюлі»
« Ми чистюлі краще всіх,
Сьогодні до нас прийде успіх»
"Здоров'я”
"В здоровому тілі – здоровий дух”.
"Здоров”я – це життя!
1. Вступне слово вчителя
-Почати наш захід я хочу з однієї цікавої історії. Це притча про метелика.
У давнину жив - був один мудрець, до якого люди приходили за порадою.
Всім він допомагав, люди йому довіряли і дуже поважали його вік, життєвий
досвід і мудрість. І ось одного разу заздрісний чоловік вирішив зганьбити
мудреця у присутності багатьох людей. Заздрісник і хитрун придумав цілий план,
як це зробити: «Я метелика впіймаю і в закритих долонях принесу мудреця, потім
запитаю його, як він думає, жива у мене в руках метелик чи мертвий. Якщо
мудрець скаже, що жива, я сомкну щільно долоні, раздавлю метелика і, розкривши
руки, скажу, що наш великий мудрець помилився. Якщо мудрець скаже, що метелик
мертвий, я распахну долоні, метелик вилетить жива і неушкоджена і скажу, що наш
великий мудрець помилився».
Так і зробив заздрісник, піймав метелика і пішов до мудреця. Коли він
запитав у мудреця, яка у нього в долонях метелик, мудрець відповів: « Все в
твоїх руках».
-Все в наших руках - і здоров'я, і навчання, і повага друзів, і «Твоє
здоров'я в твоїх руках» любов у сім'ї...
І майбутня життя! Хочете жити надалі добре? Додайте до цього зусилля вже
зараз і ви про це не пошкодуєте в майбутньому. Потрібно лише любити себе, вміти
приймати рішення, які вам ж підуть на користь, якими б важкими вони не були для
вас. Не завжди те, що потрібно виявляється приємним. Хтось не любить мити
посуд, але ж це потрібно! Мамі допомога, чистота в будинку...Хтось не любить
вчитися, але ж без професії в житті буде сутужно в наш час енергійне! Хтось
завжди грубить, лається як з друзями, так і з усіма іншими, але ж коли - то ця
грубість повернеться йому ж. Це доведено часом!
Здоров'я - це головна цінність людини. Здоров'я не купиш ні за які гроші.
Будучи хворим, ви не зможете втілити в життя свої мрії, не зможете повністю
реалізуватися в сучасному світі ... І саме про здоров'я, про те, як його
зберегти, ми і поговоримо сьогодні.
-Здоров'я - багатство на всі часи. А воно закладається в дитинстві. Ваше
здоров'я, як скарб, який знаходиться глибоко в землі. Та щоб знайти скарб,
потрібно докласти великі зусилля.
-Щоб бути здоровою людиною, необхідно, перш за все, відмовитися від
шкідливих звичок. Ми з вами зараз пограємо в гру.
2. Гра - кричалка «Корисно - шкідливо»
( Діти відповідають хором словами «корисно», « шкідливо» на запропонований
вчителем варіант)
- Читати лежачи ...(шкідливо).
-Дивитися на яскраве світло ... (шкідливо).
-Промивати очі вранці ... (корисно).
-Дивитися близько телевізор ... (шкідливо).
-Оберігати очі від ударів ... (корисно).
-Вживати в їжу моркву, петрушку ...(корисно).
-Терти очі брудними руками ... (шкідливо).
-Займатися фізкультурою ... (корисно).
-Дивитися на яскраве світло ... (шкідливо).
-Промивати очі вранці ... (корисно).
-Дивитися близько телевізор ... (шкідливо).
-Оберігати очі від ударів ... (корисно).
-Вживати в їжу моркву, петрушку ...(корисно).
-Терти очі брудними руками ... (шкідливо).
-Займатися фізкультурою ... (корисно).
3.Слово вчителя
Як екологія впливає на життя людини (відеоролик)
4. «Чорний ящик»
«Я здоров'я збережу - сам собі допоможу» На середину столу перед учасниками ставите
велику чорну коробку (закриту),
всередині якої лежить який-небудь
предмет
. Умови конкурсу прості: ви даєте трьом командам
коробку ,у якiй лежить предмет.чим більше правильних відповідей, тим більше
балів команді
Виноситься чорний ящик з овочами та фруктами. Діти вгадують що лежить у
чорному ящику.
- Їжте більше вітамінів –
Яблук і апельсинів!
І не будете хворіти
Будете здорові!
(Овочі та фрукти дуже корисні, в них міститься дуже багато корисних
вітамінів)
5.Слово вчителя.
- А як ви думаєте, турбувалися наші предки про своє здоров'я?.. Звичайно ж,
турбувалися. І це відбивається в народних прислів'ях і приказках. Прочитати ці
прислів'я ви зможете, виконавши завдання (в групах); зібрати прислів'я.
Усяке діло поправимо ... (якщо людина здорова ).
У здоровому тілі ... (здоровий дух).
Захворів живіт, ...(тримай порожнім рот).
Хто любить спорт, ... (здоровий і бадьорий).
Швидкого і спритного ... (хвороба не наздожене).
Без праці ...(ні відпочинку).
Землю сушить спека, ...(а людину - хвороба).
До слабкого і ...(хвороба пристає).
Справі час, ... (потісі - годину).
Попрацював - ... (відпочивай).
Здоровий будеш - ... (всього добудеш).
Хворий - лікуйся, ...(а здоровий - бережися).
6. Обговорення.
-Великі люди про цінності здоров'я казали так:
« Здоров'я - дорожче золота» (В. Шекспір).
« Здоров'я - дорожче золота» (В. Шекспір).
« Здоров'я ніколи не може втратити своєї ціни в очах людини, тому що і в
достатку і в розкоші погано жити без здоров'я» (Н. Р. Чернишевський).
« Дев'ять десятих нашого щастя залежить від здоров'я» (А. Шопенгауер).
« Здоров'я - велика справа як для того, хто ним користується, так і для
інших (Карлейль).
-На вашу думку, діти що таке здоров'я? (
Відповіді дітей).
7. Інтерв'ю…
-Діти нашого класу
брали інтерв'ю у своїх вчителів ,у медичного працівника. Вони повинні були відповісти
на питання:
1.Кого можна вважати
здоровою людиною?
2.Як зберегти своє
здоров'я? ( Заслуховуються інтерв'ю).
8.Учитель:
Рекомендації знаменитих людей про те, як зберегти своє
здоров'я.
(Читають учні).
• Людина може жити до 100 років. Ми самі своєю
нестриманістю, своєю беспорядочностью, своїм потворним поводженням з власним
організмом зводимо цей нормальний термін до значно меншої цифри. ( И.П.Павлов).
• Гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно
ввійти в повсякденний побут кожного, хто хоче зберегти працездатність,
здоров'я, повноцінне і радісне життя. ( Гіппократ).
• Відпочинок після розумової праці - це не
бездіяльність, а праця фізична, що не тільки приємно, але і надзвичайно
корисно. ((К.д.ушинський).
9. Конкурс «Корисна звичка»
Перед кожною командою знаходиться ромашка. На кожній пелюстці необхідно
написати корисні поради для інших команд, які допомагають зміцнювати і
зберігати здоров'я
10. Конкурс « Сила духу»
Представник від кожної команди повинен швидко надути кульку і його лопнути.
Підведення підсумків
Оголошуються переможці. Команди нагороджуються грамотами.
Підсумок уроку
- Піклуватися про своє здоров'я має кожна людина. Головне - захотіти бути
здоровим!
Задумайтеся про своє ставлення до свого здоров'я.
- Ми з вами сьогодні добре попрацювали. Сподіваюся, що здоровий спосіб
життя увійде у вас у звичку і не буде викликати труднощів. А починати треба кожен
день з посмішки, тоді він буде, як свято.Так що будьте всі здорові
Комментариев нет:
Отправить комментарий